" Svět by byl ničím bez člověka, člověk by byl nikým bez koně."

6. - 8. 9. 2013 jsme se účastnili finále KMK ve Zduchovicích. Jezdkyně Klára a klisna Dalipa po úspěšné sezóně ukončily letošní sportovní sezónu se ctí a jak trenér, jezdec a celý klub J + M Čánka mohou být spokojení a pyšní na výkony podávané touto dvojicí. Finále KMK ve Zduchovicích bylo 2 kolové. V sobotu 7. 9. ráno v 8 hodin začalo 1. kolo soutěž 6. letých klisen, naše dvojice byla v soutěži na 5. pořadí se startovním číslem 48. Parkůr byl postaven německým odborným stavitelem, který na "naše české" poměry jej postavil technicky velice těžký. Celkem startovalo 11 koní, z nichž pouze 6 bylo hodnoceno týmem rozhodčích. V 1. kole se naše dvojice umístila na průběžném 7. místě. Druhý den 8. 9. začalo 2. kolo finálové soutěže ve 14 h, Klárka s Dalipou startovaly na 4. pozici, tentokrát byl již parkůr postaven v o něco lehčím stylu. Ve 2. kole startovalo celkem 8 dvojic (ostatní po 1. kole vzdali). Naše dvojice dokončila 2. kolo s jednou chybou a ve druhém kole skončili na 3. místě. Celkové umístění naší dvojice Klárky Motyčkové a klisny Dalipy je 7. místo ve finálové soutěži 6. letých klisen Kritéria mladých koní 2013. Jde o velký úspěch našeho klubu, protože utkat se s profesionály jakými jsou Kamil Papoušek, Jiří Hruška, Karel Polák aj., a skončit v celorepublikové soutěži na 7. místě je krásné ocenění ne jen pro samotného jezdce, ale i pro rodinu, přátelé a všechny co fandí našemu klubu JK J + M Čánka.


31. 8. 2013 se konalo poslední finálové kolo Hobby závodů na domácí půdě:) výsledky budou dodány :)


Dne 28. 8. 2013 Jsme se s Klisnou Dennie v majetku paní Ivety Pilařové vydali na ZZVK a to do nedalekého Rychnovka. Klisna zvládla jak volnost, tak drezuru a i skákání a proto absolvovala zkoušky úspěšně za 7,21. Klisna nadále zůstává v naší stáji a těšíme se na další spolupráci :).

 


25. 8. 2013 Přišel mail a v něm byla pozvánka na finále KMK do Zduchovic. Klára a Dalipa se nominovali. Finále je od 6 - 8. 9. 2013 Držte pěsti.

 


Celkové hodnocení zařazených do finále 2013 viz. Propozice 2013


7. 8. - Dnešní KMK v Opřeticích úplně skvělý!!!!!! Dalipa šla zahajovací trenink L** čistě a potom S** taky čistě!!! Obsadila krásný 4.místo! 


Závěrečné kolo seriálu hobby závodů v Čánce proběhne 31. 8. 2013!!! Všichni jste srdečně zváni.

 


13.7.

Dnešní výjezd na Apolenku byl vydařený:). Betany se pěkně vodila a obsadila 2. místo a půjčená Antipa se mnou na hřbetě obsadila 4. místo a to obě v 80/90, v 90/100 obě za chybku, ale ostudu jsme nedělali:). Fajn den! Děkuju holkám za hotové koníky.

10.7.

Tak mám doma právoplatnou ** ESKAŘKU

 

8.7.

Další kolo seriálu za náma:), Dalča si opět vyhrála:), i když po boji:) a myslím si, že to byl moc fajn den:) Děkujem účastníkům a lidem co se přišli podívat a podpořit:).

 

23.6.

Včerejší závody ve Svobodě bych hodnotila za vydařené:). Nejen, že kobči skákaly víc jak dobře - Betany v ZZ 6. místo, Dalča v ZL po rozeskakování 1. místo, Dalča v L* 4tr. body a v rámci mistrovství Královéhradeckého kraje seniorů byla na 5. místě lidičkové kolem mě byli taky fajn a bylo to prostě super!! Děkuju Vám všem:)

 

20.6.

Dalča- opět přešla čísté kolo KMK L** v Olomouci:)  

11.6.

Včera skvělý den:) Dalča v Litomyšli na KMK čisté L** 4. místo Juchuuuu:) Je prostě skvělááá.


A ani další víkend se nenudíme. Malej hřebeček šel poprvé v neděli 2. 6. 2013  ven. (počasí se trošku umoudřilo). A do stáje nám přišla nová kobylka od Paní Pilařové Dennie po Dantesoj. Klára ji bude připravovat na výkonnostní zkoušky:)


V neděli 26. 5. 2013 nás čekal náročný den a to v podobě Dětského dne v domově Dědina v Opočne.  Příprava na dětský den v Domově Dědina proběhla víc než dobře a než jsme stačili rozzářit dětské i dospělácké obličeje, tak nám na tváři rozzářila úsměv kobyla, která těsně než holky vyvedly kobylky ze stáje, porodila krásnýho hnědáčka. Potom jsme vozily děti na Parméně a Mímě až do odpoledních hodin. Krásný den to byl. Děkujeme za pomoc.


8. 5. 2013 - se Miloš Volf se svým koněm Solaretto - Forest přestěhoval blíže k Hradci.


Začala závodní sezóna, více viz. záložky Sportovní úspěchy a Galerie :-).


 

V galerii najdete odkaz ke článku o Antipě a Romanovi.


V záložce MENU najdete nové PROPOZICE seriálu hobby závodů připravovaných v roce 2013.


 

23. 3. 2013 - Přišel nový kůň  a tím je Solaretto - Forest (tak se mu říká) s majitelem Milošem Volfem.


Dne 10. 3. 2013 se Roman Hanus s Antipou se v nedalekých Bědovicích zúčastnili soustředění pod vedením pana Jana Tvarůžka.


 7. 3. 2013 - Se kůň Majda vrátila zpět ke svému majiteli, kde bude následně připuštěna - Přejeme hodně štěstí.


 Ani v Zimě u nás nebyl klid :). V lednu se s koňmi začalo pracovat a připravovat na novou sezónu. V únoru 7. 2. 2013 jsme se s koňmi začali účastnit drezurních soustředění s trenérem Janem Bubnem, který pořádá tyto soustředění každý čtvrtek a to i s námi :). Účastní se Klára se svými klisnami Betany a Dalipou.

 


 

21. 12. 2012 se pro členy klubu koná Vánoční besídka, od 17.00 u Motyčků :-)


 Nové foto ve fotoalbumu ze závodů.


 

2.8. - 5.8. 2012 se účastníme s Dalipou 2. ročníku Martinického šampionátu mladých koní. Konkurence je ohromná, 62 koní. 1. den kvalifikace šlo 37 koní čistě. My se umístili na 44. místě s jednou chybou. Dalipa s jezdcem Klárkou M. skákaly velice dobře. 3.8. 2012 nás čeká 2. den kvalifikace. Do finále postupuje 30 koní.

 

A pokračováni z Martinic. Druhá kvalifikace už nebyla žádná procházka růžovou zahradou. Parkúr postaven na mírách a oproti čtvrtku se technicky přitvrdilo. Dalipa s Klárou předvedly, že se ničeho nebojí a dojely parkúr s jednou chybkou na nejlehčím skoku v parkúru, a tím si zasloužily 22. místo z 62 koní. Nejdelší hodina - čekání na výsledky. A byly jsme napsaný pod čarou .... o pět bodíků nám uteklo nedělní finále! Co se dá dělat. V sobotu jsme nastoupily v malém finále, kde jsme měly opět jednu chybku. (prokletí). Jinak holky určitě neudělaly na Mezinárodních závodech ostudu a mohly se rovnat s těmi nejlepšími!! Jen tak dál!!

 


 

 

V neděli 14. 5. 2012 jsme se s koníky vydali do Domova Dědina! Vozili jsme dětičky i postižený a vytvářeli jim úsměvy na tvářích ... něco krásného, když kolem Vás je tolik ,,štěstí,, Děkuju týmu J+M Čánka

 

 


 

 

19. 4. 2012 jsme se zúčastnili s klisnou Betany svodu v Rychvnovku, kde dostala 7,65 bodů, což bylo nejvíce!

 

 

V tento den se prodal Cerien, kterého jsme po svodu vezli do nového domova k Trutnovu. Budeme doufat, že se ten náš malej prďola bude mít dobře... a nové majitelce bude dělat jen a jen radost.

 


 

 

Fota z Vánoční besídky jsou na webu.

 

 

 


 

Ani v ,,zimě,, naše stáj nespí ... . V listopadu si odvezli malého Excalibura do nového domova - doufáme, že nové majitelce bude dělat jen a jen radost. Dále si také Míša odvezla koníky - Koru a Easyho Jump blíže k domovu. Volné boxy nám naštěstí hned zaplnili dva koně a to Ebb House a Tamiraj od Pana Votavy z Ostrova u Lanškrouna. V prosinci přišli od Pana Votavy další dva koníci. Takže můžeme říci - MÁME ZASE PLNO

 

 


 

Stejně jako loni i letos se Kláře Motyčkové dostalo příležitosti převléci se za anděla na Mikulášskou akci, která se konala v sobotu 3. 12. 2011 v Opočně!! Kůň Parménka vezla Klárku hrdě na svém hřbetě přes celé náměstí, které bylo opravdu přeplněné lidmi .... ohňostroj a atmosféru okolo zvládly obě aktérky bravurně. 

 


 

 

Dne 17. 12. 2011 od 17 hodin se pro všechny členy klubu a jejich blízké bude konat tradiční Vánoční besídka. Nezapomeňte sebou vzít na ochutnávku nějaké to cukroví.

 

 


 

Pro nás sezona letos zakončena!!!! 15. - 16. 10. 2011 jsme se s Dalipkou a s Betmenkou zúčastnili finále šampionátu mladých koní ZL, kdy v sobotu Betmenka neměla moc náladu předvést to, co umí, a bohužel jsme měli 3 chyby. Dalča ukázala, že patří mezi nejlepší a čistým výkonem a nejlepším časem VYHRÁLA, sobotní první finálové kolo! :-) V neděli další kolo. Betmenka si poradila s parkurem mnohem lépe a šla pouze za chybku! A Dalča nenechala nic náhodě a přešla parkur opět čistě!!! V rozeskakování bohužel dvě chybky a tak jsme skončili na krásném 7. místě!


 

Ve fotoalbu nové foto a video, konečně :-). 

 


 

18. 9. 2011 se odstěhovala klisna Ascorka zpět ke svému majiteli panu Jablonskému a následně byla prodána. Doufáme, že novým majitelům bude dělat jen a jen radost!

 


 

19. 9. 2011 byla dovezena klisna Majda po 794 Corsár v majetku pana Stanislava Kakrdy. Příští rok se bude účastnit skokových závodů s Klárou Motyčkovou.

 


 

Roman Hanus s Antipa a Marcela s Celi udělali úspěšně ZZVJ (zkoušky základního jezdeckého výcviku)!!!! Snad se jim bude v klubu dařit jako do teď!!!!! GRATULUJEME!

 


 

Máme to za sebou :). Další seriál hobby závodů je za námi! Děkujeme všem účastníkům, divákům a hlavně KAMARÁDŮM, kteří nám pomáhají ..., bez nich by to prostě nešlo! Všichni odvedli skvělou práci! Máme Vás Rádi KAMARÁDI!!!!!! A PŘÍSTÍ ROK OPĚT u nás v Čánce!!!! !!!!

 


 

3. 9. 2011 proběhne závěrečné kolo seriálu hobby závodů!!!

 

Všichni jste srdečně zváni.  

 


 

Dne 25.8. 2011 se konali ZZVK, kam jsme zavítali i my, a to s klisnou Ascorkou! (foto ve fotoalbu) Zkoušky zvládli a klisna je zařazena v HPK se známkou 7,42 a to byl druhý nejelpší výkon na Zkouškách v Rychnovku.

 


 

To je neuvěřitelné!! 145 cm zdolali Roman Hanus a jeho Antipa při skoku mohutnosti na huberta v Mokrém 1. 10. 201, tím jim zaslouženě patří 1. místo!!!!! GRATULUJEME!!!!!!!!

 


 

Naše koně Dalipa a Betmenka se kvalifikovali do finále Českého šampionátu mladých koní 2011. Do Hradištka 14 -16. 10. 2011, z 5. Místa - Dalipa, z 10. Místa - Betmenka. Pro nás tím sezóna ještě nekončí a budeme bojovat o přední příčky ve FINÁLE!!!!

Děkujeme za návštěvu.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one