" Svět by byl ničím bez člověka, člověk by byl nikým bez koně."

I letošní sezóna odstartovala na domácích hobby závodech 28. 4. 2012 v Čánce. Výsledky závodů budou na hlavní straně.


 Stalo se již zvykem, že po zahájení sezony u nás v Čánce, se vydávame hned na další závody a to do Přední Lhoty u Poděbrad. Do Poděbrad 5. 5. 2012 jsme vezli 4 koně - Majdu, Mímu, Dalipu a Betmenku. Majda s Klárou Motyčkovou startovala v soutěžích 70 cm, kde obsadila pěkné 5. Místo, 90 cm - čistě. Dále startoval Roman Hanus s Mímou v soutěži Z - čistě a v rozeskakování 8 tr., obsadil 16 místo. Klára s Betmenkou v Z - 1 2tr., v ZL Roman s Mímou 12tr. Bodů. Klára s Dalipou 4 tr. v ZL. Dalipa šla první L* za 12 tr. bodů. Děkujeme týmu za skvělou spolupráci a těšíme se na další výjezd!


Dne 13. 5. 2012 jsme se zúčastnili závodů v Pardubicích. Startovala Klára s koňmi Míma a Dalipa v soutěžích Z, ZL, L*.
Míma - Z čistě
Míma - ZL čistě
Dalipa- ZL čistě a v L 4 tr. body.
Další týden 19. 5. 2012 jsme vyrazili do Vestce u Chrudimi - Roman s Mímou zabloudil v Z, v ZL nestartoval, a Klára s Dalipou chybovala na prvním skoku v ZL.
V úterý se naše dvojice Klára a Dalipa vydala na KMK do Litomyšle, kde startovaly ve stupni ZL, zahajovací trénink šly holky čistě a ZL s chybkou na prvním skoku.


 26.5. Jsme vyjeli na závody do Brozan, kde startovala Majda a Betmenka s Klárou ve stejných soutěžích a to v 80/90 a Z. Majdy druhý výjezd a první officiální závody. Majda se venku chovala víc jak dobře 80/90- 4tr. a v Z měla 8tr. Betmenka - 80/90 12tr. a v Z- 4tr.

 


 

Pokračujeme v závodění dále a 2. 6. jsme se účastnili závodů v Lohenicích. Tentokrát se třemi koňmi. Majda - 80/90 zajela s Klárou čistě a v dobrém čase a skončila na krásném 2. místě! Míma s Romanem - 80/90 zajeli taky čistě i v dobrém čase a tak jim patřilo zasloužené 5. místo. Pokračovali jsme dál a to stupněm Z. Majda chybovala 2x, ale i přesto předvedla dobrý výkon, Míma s Romanem odstartovali, ale bohužel nebylo zvoněno a i přes to, že hlasatelka řekla, že může startovat, byl zastaven a následně ze soutěže vyloučen (vinna byla tentokrát na obou stranách). Následovalo naložení holek do vleku a vyložení Dalipy, kterou čekali odpolední soutěže a to ZL, L** s Klárou. V ZL se rozeskákaly a to za chybku na třetím skoku. A L** ukázaly, že umí zabojovat a zvládly nelehké kombinace a zajely celé L** bez trestných bodů!! S výsledkem mladé klisny jsme byli mooc spokojeni a tak se z Rozeskakování odhlásila. Byli to moc příjemné závody na dobrém kolbišti, s dobrými lidmi okolo! 

 


 

Ani v neděli 3. 6. jsme se nezastavili - klisna Bettany dostala pozvánku na Náchodskou přehlídku 3letých klisen, kam se chystala i Zdena Pohořalová s Karlíkem. Parména a Celi se Sváťou a členkami klubu jeli na Dětský den do Opočna na Broumar.


Naše klisna Bettany obsadila krásné 2. místo v Náchodské přehlídce a ve východočeské obsadila 3. místo - První 3 klisny postupují do Celorepublikového kola. Gratulujeme. Karlík se předvedl jako nejhezčí syn od kobyly Pana Rydla. Výjezd byl úspěšný a pro Kláru zcela novou zkušeností. Jen co jsme dorazili domů a vyložili naše krasavce, tak jsme jeli hned do Opočna za holkami, kde jsme vozili děti až do 17 hod., domů jsme všichni přijeli příjemně unaveni. Byl to hezky prožitý víkend!!  

 

 


6. 6. jsme se s koněm Dalipou a jezdcem Klárkou M., účastnili další soutěže (ZL) Kritéria mladých koní, pětiletých klisen tentokrát v Ptýrově nedaleko Mnichova Hradiště. Dalipa s Klárkou zajeli pěkný a čistý parkur. Blahopřejeme . Jen tak dál!

 

 

 


 

Krásnou prosluněnou sobotu 30. 6. 2012 jsme prožili na Janovském závodišti. Startovala Majda, Míma a Dalipa s Klárou.
Majda startovala v soutěži Z, které přešla bez chyby a rozeskakování v dobrém čase rovněž bez chyby - obsadila poslední krásné dekorované 9. místo z 36 koní
Míma v Z chybovala na prvním skoku. V Zl se ji dařilo lépe, ale chyba na posledním skoku stála holky rozeskakování.
Dalipa Zl přešla čistě a i rozeskakování a patřilo ji opět 9. místo z 36 koní.  Ve stupňované obtížnosti do 120 cm se žolíkem (úzký profil a pod ním bazének a houpací koník) dvakrát lehce chybovaly a patřilo jim 17. místo
Byl to krásný den, domů jsme přijeli příjemně unavení a spokojení!  Příště do Janova zas!


 

 

21. 7. 2012 - Opět jsme zavítali na krásné Janovské kolbiště. Startovala Marcela s Betmenkou v soutěžích 90cm, kde obsadila krásné 2. místo, a ve svém prvním Z, kdy jednou chybovaly. Dále pak Klára s Majdou a s Mímou v soutěžích Z, ZL. Majda v Z dvě lehké chybky a v ZL 16tr. Míma Z 4tr. a v ZL předvedly holky pěkný čistý výkon, ale v rozeskakovaní si holky nerozuměli a Klára šla k zemi , dále startovala i Klára s Dalipou a to jen v ZL, kde dvakrát chybovaly na prvním a předposledním skoku.

 


 

 25. 7. 2012 si jela dvojice Klára s Dalčou spravit chuť na Opřetické závodiště, kde bylo pořádáno KMK. Skákalo se L* a šly za chybku na klasické vodě!  Krásný parkúr odjetý s jistotou!28. 7. 2012 hobby závody ČÁNKA

 

 


 

 2.8. - 5.8. 2012 se účastníme s Dalipou 2. ročníku Martinického šampionátu mladých koní. Konkurence veliká, 62 koní. 1. den kvalifikace šlo 37 koní čistě. My se umístili na 44. místě s jednou chybou. Dalipa s jezdcem Klárkou M. skákaly velice dobře.

A pokračováni z Martinic. Druhá kvalifikace už nebyla žádná procházka růžovou zahradou. Parkúr postaven na mírách a oproti čtvrtku se technicky přitvrdilo. Dalipa s Klárou předvedly, že se ničeho nebojí a dojely parkúr s jednou chybkou na nejlehčím skoku v parkúru, a tím si zasloužily 22. místo z 62 koní. Nejdelší hodina - čekání na výsledky. A byly jsme napsaný pod čarou .... o pět bodíků nám uteklo nedělní finále! Co se dá dělat. V sobotu jsme nastoupily v malém finále, kde jsme měly opět jednu chybku. (prokletí). Jinak holky určitě neudělaly na Mezinárodních závodech ostudu a mohly se rovnat s těmi nejlepšími!!  Jen tak dál!!

 


 

V sobotu 12. 8. se Roman - Míma a Marcela - Betmenka účastnili hobby závodů na Hvězdě. Soutěžili ve stupních 90 cm, 90/100 cm, 100/110 cm. Betmence a Marcele se opět dařilo a v 90 cm se žolíkem (vodou) v nejlepším čase a čistým výkonem VYHRÁLY! V další soutěži udělaly chybku na posledním skoku. Roman s Mímou bojovali s písčitým povrchem a Míma chybovala na druhém skoku v 90/100 cm. Ve 100/110 cm bylo těch chyb už více.


Hned další závody nás čekali opět v sobotu a to 18. 8., kam jsme vezli 4 koně, Betmenku v sedle s Marcelou, Mímu v sedle s Romanem a Majdu a Dalču v sedle s Klárou. Marcela s Betmenkou se utkaly v soutěži do 100 cm se žolíkem a opět si s polem startujících jen tak pohrály a Vyhrály. Romanovi a Mímě se nedařilo a pro pád na posledním skoku byli vyloučeni. V parkúru stupně Z s následným rozeskakováním šla Marcela s Betmenkou čistě, ale v rozeskakování přišly bohužel dvě chybičky. I tak krásný výkon obou holek. Roman opět vystoupil z Mímy a byli vyloučeni. V této soutěži už startovala i Klára s Majdou, které zajely parkúr se dvěma chybami v základu. V ZL na čas se Majdě s Klárou nedařilo a tak Klára vzdala další pokračování. S Dalčou si vedly o mnoho lépe a čistým kontem a rychlým časem ukořistily krásné 2. místo. Pouze dva koně z 26 přešli ZL čistě! V L* startovalo 17 dvojic a mezi nimi i Klára s Dalipou. Jednou chybovaly, ale stačilo jim to na krásné 4. místo. Čistě šli jen tři koně a vyhrál Šmatolám se svoji 19 Vibrací. Prožili jsme opět příjemný závodní den:)

 


22. 8. Jsme s Klisnou Betany zajeli do Rychnovka na ZZVK a úspěšně jsme absolvovali tento den a klisna je zapsaná v HPK!


1. 9. se naše klisna Betany účastnila finálové přehlídky 3letých klisen ČT ve Zduchovicích, kde skončila mezi 23 nejlepšími klisnami v České republice.

 

 


Děkujeme za návštěvu.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one